Korepetycje angielski Kraków

Ucząc się języka angielskiego, większość osób korzysta z pomocy korepetytorów lub nauczycieli. Nie każdy wybiera profesjonalne kursy w szkołach językowych. Jest to związane z wieloma powodami, jednak najistotniejsze jest to, jaka jest alternatywa wobec takich szkół. Przeważnie uczniowie trafiają w ręce działających na własną rękę nauczycieli lub studentów, którzy dorabiają sobie prowadzać korepetycje z angielskiego w Krakowie lub innych miastach, w których panuje popyt na takie lekcje. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na skorzystanie z takich usług, warto uświadomić sobie, jakie są wady i zalety prywatnych lekcji języka angielskiego.

Prywatne lekcje anielskiego u amatora – czy warto?

Idąc na lekcje do amatora, trzeba brać pod uwagę, że wiąże się to z pewnym ryzykiem. Takich korepetycji udzielają często osoby, które nie mają odpowiednio dużego doświadczenia pedagogicznego, co sprawia, że prowadzone przez nich lekcje nie zawsze stoją na odpowiednio wysokim poziomie. Może to dotyczyć wielu aspektów. Pierwszym z nich jest to, że taki amator nie ma odpowiedniego wykształcenia pedagogicznego, przez co wdrażana przez niego metodologia nauki nie zawsze będzie efektywna. Kolejną kwestią jest to, że amator nie daje gwarancji posiadania odpowiedniego przygotowania merytorycznego i może mieć duże braki w wykształceniu. O ile w przypadku prowadzenia zajęć, które polegają na prostych konwersacjach, nie stanowi to większego problemu, gdyż ich celem jest zdobycie jak największego obycia z językiem, to w przypadku nauki zaawansowanych zagadnień gramatycznych, może to być dużym problemem. Zwłaszcza gdy dotyczy to uczniów, którzy przygotowują się do egzaminów, takich jak B1, B2 lub C1, które charakteryzują się wysokimi wymaganiami dotyczącymi merytoryki.

Biorąc pod uwagę, że korepetycje z angielskiego w Krakowie prowadzi bardzo wiele szkół językowych oraz prywatnych osób, warto dobrze rozważyć do kogo się pójdzie, a jeśli nie będzie to renomowana szkoła językowa, to warto przynajmniej skorzystać z usług osoby, która na co dzień zawodowo zajmuje się językiem angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *