Kraków angielski

Na lekcje języka angielskiego w Krakowie przeważnie najczęściej zapisują się osoby, które potrzebują znajomości języka w szkole lub przygotowują się do egzaminów, lub matury. W natłoku zajęć uczniowie i studenci często zapominają, że nauka języka obcego jest dość specyficzna i nieco różni się od nauki innych przedmiotów. Chcąc opanować materiał do egzaminu lub sesji z innych dziedzin, można usiąść do książek i w relatywnie krótkim czasie dużo nadrobić na ostatnią chwilę, nawet gdy wcześniej zaniedbywało się swoje obowiązki. W przypadku nauki języka obcego nie jest to już takie proste, a jakiekolwiek nadrobienie braków może okazać się bardzo trudne, gdy zacznie się to robić na ostatnią chwilę.

Jaka jest optymalna częstotliwość w nauce języka obcego?

Specjaliści od lingwistyki i kognitywistyki bardzo dokładnie badają kwestie dotyczące nauki języków obcych, gdyż jest to istotny element edukacji w kontekście stylu życia przeciętnego człowieka w kraju rozwiniętym. Konsensusem wszystkich obserwacji, badań i meta analiz jest to, że najistotniejsza w nauce języka jest konsekwencja i duża częstotliwość, która jest regularnie powtarzana. Oznacza to, że nadrobienie zaległości na ostatnią chwilę przed egzaminem jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Wiąże się to z faktem, że chcąc przyswoić sobie nowe słownictwo, a także możliwość posługiwania się nim w formie mówienia, pisania, czytania, a także rozumienia ze słuchu, trzeba wielokrotnie utrwalać wzorce. Oznacza to konieczność ciągłego wystawiania się ba bodziec, jakim jest język obcy.

Niezależnie od tego, jaki materiał trzeba opanować do danego egzaminu lub sesji, warto rozplanować naukę tak, by znaleźć czas na zajęcia grupowe lub indywidualne z językiem angielskim przynajmniej raz, lub dwa razy w tygodniu przez cały rok. Biorąc pod uwagę, że zajęcia z angielskiego w Krakowie, jak i innych dużych miastach są relatywnie łatwo dostępne, nie powinno być z tym większego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *